0216 491 26 95 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 491 26 95

Lazer Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Lazer Lipoliz nedir?

Lazer lipoliz yöntemi, vücudun şekillendirilmesi için vücut bölgelerinde oluşan fazla yağların giderilmesi amacıyla geliştirilmiş olup diğer yağ alma yöntemlerine göre ortaya koyduğu avantajları nedeniyle popüler ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Son derece güvenli ve Amerikan FDA onaylı lazer cihazlarla gerçekleştirilmektedir.

Lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi, lazer ışığının direkt yağ hücrelerinin zarlarını patlatma esasına dayanır ve bu şekilde bölgesel yağlanmaların giderilmesinde kullanılır. Bu uygulama son yıllarda giderek ilgi çekici hale gelmiştir. Yöntemde yağ hücreleri 1 milimetre inceliğindeki iğnelerle parçalanır. Gevşeyen deriyi toparlama ve sıkılaştırma özelliğine sahiptir.

Vücudun her bölgesindeki sorunlu bölge için tek seans lazer lipoliz uygulaması, hızlı iyileşme ve sonuçların uzun yıllar kalıcı olması, şişlik ve morluğun, ağrının çok hafif düzeylerde olması, hastaya sunduğu konfor bu yöntemin önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı hangi bölgelerde uygulanır ?

Lazer lipoliz tekniği, kadınlar ve erkeklerde vücudun fazla yağ biriken tüm bölgelerinde uygulanmaktadır. Bu, en önemli avantajlarından biridir. Spor, diyet gibi yöntemlerle eritilemeyen sınırlandırılmış olmuş yağların hızlı ve etkili bir şekilde karşılar.

Erkeklerde jinekomasti denilen meme büyümesinin ortadan kaldırılmasında, hassas bölgeler olan yüz ve gıdı bölgelerinde, uyluk, basen, kalça, diz, karın, bel, sırt gibi bölgelerde biriken yağların tedavisinde, liposuction yapılmış bölgelerde etkileyici sonuçlar vermektedir.

Müdahalenin zor olduğu yüz ve boyun bölgelerinde yağlara lazer lipoliz yöntemi uygulandığında, parçalanan yağlar dışarı alınmamakta ve lenfatikler aracılığıyla yok edilmektedir. İşlem sonrasında bu bölgedeki deri gevşemesi ortadan kalkmakta ve kaliteli, sıkı bir ten oluşumu sağlanmaktadır.

Lazer Lipoliz ile yağ aldırma yöntemi için uygun adaylar?

Vücudunun bir ya da birçok bölgesinde yağ birikimi olan, işlemi engelleyecek ileri derecede kalp-damar, akciğer, kanama sorunu ve benzer hastalıkları bulunmayan ergenliğini tamamlamış kadın ve erkekler lazer lipoliz yönteminin uygulanması için uygun adaylardır.