0216 491 26 95 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 491 26 95

Ümraniye Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en aktif ve güvenilir yöntemidir. Lazer epilasyon; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine cazip enerjiyi vererek kılların yok edilmesi yöntemidir. Kıldaki melanin pigmentine duyarlı kalan bu ışık cilde kayıp vermeden kıl kökünde ısıya dönüşerek kılların zayıflamasına ve yok olmasına ne sebeple olur.Ümraniye Lazer Epilasyon Merkezinde 4 -8 seans aralığında tüylerin %90 civarında azalma olduğu görülmüştür.

Lazer epilasyon kıllara nasıl etki eder?

Tedavi edilecek alan temizlenir. Bu bölgeleki uzun kıllar kısaltılır. Lazer enerjisi deriden geçip kıl folikülündeki siyah pigment tarafından emilir. Saniyeden daha kısa sürede uygulama alanındaki kıl kökleri etkisiz hale getirilir. Tedavi edilecek alanın genişliğine bağımlı olarak işlem birkaç dakikadan birkaç saate civarında sürebilir.

Tedaviden sonra , en çok 2 hafta içerisinde kıllar kendiliğinden dökülür.işlemden hemen sonra günlük aktivitelere başlanabilir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Lazer ışını anajen ( aktif ) fazdaki kıl köklerini etkilemektedir. Tüm kıl kökleri aynı zamanda aktif olmazlar. Bu sebeple telojen (pasif) kökler, aktif döneme geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir. Kalıcı bir netice ancak birkaç seans sonrasında elde edilmektedir. Ancak seanslara düzenli devam edildiği taktirde ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşanmaz.

Kılların yapısı kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye çeşitlilik göstermektedir. Aşağı Yukarı olarak çoğu kimselerde 4-6 seans kalıcı netice sağlamak için yeterli olmaktadır. Seans araları yüz bölgesi için 4 hafta vücut bölgeleri için 8 hafta kadardır.

Lazer Epilasyonun Zararı Veya Yan Etkisi Var Mıdır?

Lazerle epilasyon, kişinin cilt yapısına uygun enerji seviyesi kullanılarak doğru bir şekilde uygulanır ve cilt soğutması da yine cilt yapısına uygun bir biçimde yapılırsa yan etki oluşturma riski oldukça azdır.

Bronz kişilerin ciltleri açık tenli kişilerle kıyaslandığında lazer enerjisinin daha yüksek bir miktarını emmektedir. Bu nedenle bronz tenliler için cilt yüzeyinde daha az enerji bırakan Nd:YAG lazerin Alexandrite lazere göre daha uygun bir seçenek olduğu söylenebilir.

Ancak epilasyonda hangi lazer tipi kullanılmış olursa olsun, lazer uygulamasından sonraki iki hafta boyunca güneşten sakınılmasında yarar bulunmaktadır.

Lazer ışınının çok güçlü ve parlak olması nedeniyle lazerle epilasyon uygulaması sırasında özel bir gözlük takılmalıdır.

Ümraniye Lazer merkezimiz sizlere lazer epilasyon hizmetini en iyi şekilde sunacaktır.